SCREENOVÉ ROLETY
progresivní typ zastínění na špičce moderního designu

Nadčasové screenové rolety nabírají na popularitě mílovými kroky. Nejen kvůli naprosto dokonalému vzhledu, ale také pro svou funkčnost. Technické tkaniny používané pro tyto rolety zajišťují maximální ochranu proti slunečnímu záření, průniku tepla, a zároveň zabezpečují optimální úroveň přirozeného světla v interiéru. V létě pomáhají snížit náklady na klimatizaci a v zimě na vytápění, a to díky omezení průniku studeného vzduchu na okna. Také pro tyto vlastnosti se screeny stále častěji používají jako stínění u nízkoonergetických domů.

Screenové látky jsou vystaveny nepříznivým vlivům počasí, jako je silný vítr, mráz, kroupy, déšť, v létě vedro, a proto musí splňovat ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Látky musí být extrémně pevné, odolné vůči vlhkosti i vůči UV záření. V současnosti se používají dva typy látek – screen a soltis.

Kalkulace ceny

Výhody a nevýhody screenových rolet

 • dokonalá ochrana proti pohledům zvenčí

 • screenové rolety jsou bezúdržbové

 • široká škála barev a látek pro exteriér i interiér

 • vyšší pořizovací náklady

 • je nutné je chránit před velkým větrem

Typy screenových rolet

Screenová roleta ZIP

Screenová roleta SCREEN ZIP je unikátním screenovým systémem. Díky speciálnímu vedení látky v bočních lištách systém SCREEN ZIP významně zvyšuje odolnost rolety proti větru, v uzavřené poloze slouží i jako síť proti hmyzu a v případě použití látky typu blackout zajistí velmi účinné zatemnění.
Technická tkanina zajišťuje maximální ochranu proti slunečnímu záření a průniku tepla, optimální úroveň přirozeného světla v interiéru a kontakt s vnějším okolím. Zabudovaný motorový pohon podtrhuje moderní provedení systému a jeho celkový komfort.
Tyto užitné vlastnosti činí ze systému SCREEN ZIP technologickou špičku na poli screenových rolet.

SCREEN ZIP ECONOMY

Na zavedený screenový systém SCREEN ZIP navazuje roleta SCREEN ZIP ECONOMY. Na první pohled se liší tvarem kazety, v tomto případě je hranatá, a typem vodicí lišty.


ZIP systém

Screenová látka je opatřena unikátním systémem, který umožňuje její dokonalé uchycení, napnutí a vedení ve vodicích lištách. Díky tomuto provedení je roleta vysoce stabilní a odolná ve větru.


Screenová roleta GW

Tyto moderní screenové rolety jsou vhodné jak pro interiérové, tak exteriérové použití. Nabízejí technické a přitom vysoce estetické řešení zastínění.
V základním provedení se dodávají s krycím profilem a s bočním vedením lankem nebo vodicí lištou.


 

Screenová roleta LITE

SCREEN LITE je „odlehčenou variantou“ screenové rolety SCREEN GW. V základním provedení je bez krycího profilu, s možností bočního vedení lankem nebo vodicí lištou. Tento typ screenových rolet je vhodný jak pro interiérové, tak exteriérové použití.
Screenová roleta SCREEN LITE nabízí díky široké škále látek a provedení vynikající cenovou alternativu pro interiérové nebo exteriérové použití a umožňuje regulovat tepelné podmínky v interiéru.

Screenová roleta SCREEN SKY

Moderní screenová roleta SCREEN SKY je určena pro střešní okna jako exteriérové zastínění. V létě chrání podkroví před přehříváním a v zimě zabraňuje úniku tepla ven. Také slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy a tlumí venkovní hluk z deště.


Možnosti ovládání screenových rolet

Nejpohodlnějším a uživatelsky nejpříjemnějším způsobem ovládání je ovládání motorové, dle typu a možnosti využití doplněné o centrální řízení, sluneční či větrná čidla, různé spínače apod. Méně využívaným způsobem je ovládání ruční na kliku, nevyžadující elektroinstalaci. Je vhodné především u rolet menších rozměrů a tam, kde se používá menší množství screenových rolet.

 

Možnosti vedení rolet

Schránka, koncovky, vodící lišty

Výběr látek

Satiné, Satiné Blackout, Satiné Metal

 • skelné vlákno potažené PVC vrstvou zajišťuje prvotřídní stabilitu rozměrů, ochranu před ohněm a chemikáliemi, UV stabilitu a výbornou odolnost proti povětrnostním podmínkám
 • látka je v základním poměru složena ze 42 % skelného vlákna, které je potažené 58 % PVC (výjimku tvoří látky typu blackout).

Soltis 92

 • materiál je vyrobený z látky utkané z vysoce pevného polyesterového vlákna a povrchově upravené pigmentovaným PVC; materiál je předpínaný technologií Precontraint ve dvou směrech, která mu zajišťuje vysokou rozměrovou stabilitu a pevnost
 • mezi další přednosti materiálu patří vynikající tepelně-izolační vlastnosti, optimální vizuální a světelné vlastnosti, barevná stálost (UV stabilita) a odolnost vůči hoření (B1, M1)

Screen Nature

 • speciální složení má látka typu SCREEN NATURE, která je vyrobena ze 100 % skelného vlákna bez obsahu PVC a halogenů – splňuje tak vysoké nároky na ekologii s minimálním dopadem na životní prostředí, na ochranu zdraví, bezpečnost a odolnost vůči hoření (A2, M0)

SCR3005

 • kombinace 30 % polyesterové vlákna a 70 % PVC nabízí širokou škálu látek pro interiérové použití, které splňují základní požadavky na funkčnost, design, tepelný a optický komfort

Vzorník látek

NT_0319 NT_0348 NT_0349 NT_0441 NT_B119 SCR_01
SCR_02 SCR_03 SCR_05 SCR_06 SCR_08 SLTZ_2044
SLTZ_2047 SLTZ_2051 SLTZ_2051_RUB SLTZ_2135 SLTZ_2167 SLTZ_2175
STNMZ_0101 STNMZ_0101_RUB STNMZ_0202 STNMZ_0202_RUB STNMZ_0707 STNMZ_0707_RUB
STNMZ_2020 STNMZ_2020_RUB STNZ_0101 STNZ_0202 STNZ_0207 STNZ_0701
STNZ_2020 STNZ_3030
Schránka, koncovky, vodící lišty

Barvy komponentů

12823Barvy RAL RALRenolit Renolit
Finální kalkulace bude vytvořena na základě konzultace a přesného zaměření naším pracovníkem.

Nechte si od nás spočítat orientačně předběžnou a nezávaznou cenovou nabídku

  Zajímám se o

  Screenovou roletu ZIPScreenovou roletu ZIP ECONOMYScreenovou roletu GWScreenovou roletu LITEScreenovou roletu SCREEN SKY

  Požadované rozměry

  Pokud nevíte, uveďte přibližné rozměry, jedná se o orientační kalkulaci.
  x , počet
  x , počet
  x , počet
  x , počet
  x , počet
  x , počet
  x , počet

  Způsob ovládání

  ManuálníElektropohonObě varianty

  Kontakt, místo realizace  Poznámka / další specifikace


  Přiložit nákres (max.5mb)

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů
  Svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely vypracování a evidence cenové nabídky a zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti produktů stínicí techniky a garážových vrat (v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů) uděluji dobrovolně a můžu jej kdykoli odvolat písemně na e-mail almma@almma.cz nebo poštou na adresu společnosti Almma s.r.o., Příbramská 1945, 26301 Dobříš nebo prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé e-mailové kampani.

  Přečtěte si podmínky